Про це повідомила Українська природоохоронна група.

Цей нацпарк зберігає масиви типчаково-ковилових степів, а також численні історико-археологічні пам’ятки. Новина про звільнення нацпарку надзвичайно радісна, однак сум викликає факт, що за 8 місяців окупації інфраструктура парку дуже постраждала.

Росіяни покрали майже все майно нацпарку: викрадені автомобілі, квадроцикли, катер, човни, квадрокоптер, тепловізор та метеостанція. А на фото ви бачите зруйновану будівлю адміністрації Кам’янської січі, а також директора НПП Сергія Скорика, який долучився до визволення нацпарку.

У першій половині цього року в нацпарку було чимало пожеж. Співробітники ж НПП, незважаючи на окупацію, залишалися на своїх робочих місцях та… гасили пожежі!

Довгий час через присутність російських військових фіксувати збитки, заподіяні ними, було майже неможливо.

Лише в середині жовтня, завдяки супутниковому аналізу, вдалося підрахувати, що на території НПП вигоріло майже 635 гектарів цінних ділянок. Саме тут зростали вразливі червонокнижні види. З 24 лютого до 18 жовтня пожежі знищили в межах парку рідкісні: дрік скіфський (633 екземпляри), ковилу шорстку (402 екземпляри), ковилу волосисту (832 екземпляри), ковилу Лессінга (2384 екземпляри), ковилу українську (456 екземплярів) та інші.

Підрахунок збитків усе ще ведеться.
Зараз нацпарк та його співробітники потребують допомоги. Підтримати НПП «Кам’янська Січ» можна за посиланням ➡https://uncg.org.ua/pidtrymaty/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я