Про нас

Вітаємо вас на офіційному сайті громадської організації “Медіа клуб громадського діалогу “Європростір”!

Хто ми?

ГО “Європростір” – неурядова організація, що складається з журналістів і громадських активістів. Організація створена восени 2015 року.

Наша мета — деокупація Криму і захоплених Росією регіонів Донецької і Луганської областей. Наша діяльність спрямована на висвітлення незаконності окупації українських територій, репресивної політики Російської Федерації в окупованих регіонах України і інших країн, а також порушень прав людини на цих територіях, захист інтересів громади, протидія проявам корупції шляхом проведення та оприлюднення суспільно важливої інформації.

За час діяльності ГО “Європростір” ми підготували чимало резонансних журналістських розслідувань, які мали розголос не лише в Україні, а й далеко за її межами. Приміром, англомовну версію одного з наших матеріалів про МН17 поширив у своєму Твіттері екс-президент Естонії Тоомас Гендрік:

Саме наша команда першою оприлюднила ім’я і адресу причетного до загибелі Боїнга МН17 “Хмурого”.

Наслідком цього стала поява й інших матеріалів на цю тему.

Серед інших наших резонансних матеріалів:

Еноты вручили «черную метку» СДД Суркова. Идет подготовка к гражданской войне в России

Северный ветер в июне: ЧВК Суркова готовят резервы наемников СДД для обострения на Донбассе

Аннексия Крыма и война на Донбассе: опознан куратор террористов «ДНР» из ГРУ РФ

Зачем Суркову частная армия: СДД как резерв Росгвардии

Записки «Абвера» из СДД: контрабанда угля, «Восток» ради Ахметова и секреты «Хмурого»

«Пиджак»-террорист. Очередной свидетель в деле сбитого «Боинга» MH17

ФСБ изолирует и зачищает свидетелей по делу МН17: арест полковника ГРУ РФ Геранина.

Слово керівника ГО “Європростір” Олега Батуріна

Попри те, що після початку збройної окупації частини нашої країни Росією минуло більше 7 років, досі під владою Кремля залишається АР Крим, частини Луганської і Донецької областей. Війна дотепер впливає на життя не лише окупованих регіонів, а й територій, межуючих з ними — Херсонську область, області східної частини України та всю країну в цілому. Окупація і бойові дії продовжують впливати на наше повсякденне життя.

В таких непростих умовах перед всіма нами актуальними залишаються питання збереження територіальної цілісності рідної країни, втілення реформ в усіх сферах, євроінтеграція, боротьба з корупцією і відхід від популізму. Виклики перед державою стоять величезні. Саме тому для нас важливою є діяльність громадських організацій і журналістів.

З самого початку нашої роботи основним ми поставили перед собою завдання — усіма доступними для журналістів способами боротися з ворогами України — окупантами, які захопили Крим, частину Луганської і Донецької областей та тримають тамтешніх жителів у заручниках, корупціонерами, брехливими чиновниками і політиками, а також усіма, хто своїми діями піддає сумніву соборність, незалежність і територіальну цілісність України. Ми всіляко прагнемо своєю роботою пришвидшити перемогу нашої Батьківщини над ворогом і надалі докладатимемо для цього всіх зусиль.

Через цю спрямованість у роботі нашої організації ми не можемо оприлюднити імена деяких членів нашої організації і волонтерів, які допомагають у нашій роботі. Віримо, що наші читачі, партнери і колеги поставляться до цього з розумінням.

Місія нашої організації – “Деокупація Криму та інших українських територій шляхом висвітлення злочинів проти суверенітету України та порушень прав і свобод людини, протидія проявам корупції шляхом проведення журналістських розслідувань і оприлюднення суспільно важливої інформації, участь у формуванні мистецького середовища та підтримка урбаністичних ініціатив у регіоні“.

Цінності нашої організації:

  1. Ми єдині в підтримці соборної і незалежної України.
  2. Ми дотримуємось норм етичного кодексу журналістів України.
  3. Ми поважаємо права людини, визнаємо моральні цінності, звичаї, традиції і культуру кожного громадянина, якщо вони не суперечать Конституції України.
  4. Ми є вільною і політично незалежною організацією.
  5. Ми чесні і правдиві у співпраці з донорами, колегами, співробітниками, партнерами, державою та суспільством.
  6. Ми створили та дотримуємось умов, що виключають конфлікт інтересів і корупційні ризики.
  7. Ми дотримуємось принципів гендерної рівності та недискримінації.
  8. Ми відповідально ставимось до довкілля.
  9. Ми дотримуємось концепції win-win і прагнемо, щоб результати нашої діяльності були корисними для держави, органів місцевого самоврядування і громад.

Зі звітом ГО “Європростір” за 2018 рік можна познайомитись тут.