Міська рада готова прийняти ЦРЛ до власності своєї громади.

Про готовність прийняти комунальне підприємство “Каховська центральна районна лікарня” до власності своєї територіальної громади заявили депутати і керівництво Каховської міськради. Водночас вони висловили незадоволення діями директорки ЦРЛ Олени Мазур і зауважили, що на її місце повинен прийти новий керівник.

Разом із лікарнею на наші плечі ляже обов’язок її утримання. А це чималі кошти: на зарплату співробітникам на рік потрібно біля 48 млн грн, на комунальні послуги — 10 млн грн. Так, левову частку грошей лікарня отримує з Національної служби здоров’я України, але ті ж комунальні послуги ляжуть на бюджет міста. Тому нам потрібно добре подумати і прийняти доленосне рішення. Звісно, ми можемо відмовитись від лікарні, однак тоді вона навряд чи комусь буде потрібною. Та й загалом ЦРЛ нині перебуває у такому стані, що в разі її не прийняття у власність міста, через три місяці від неї просто нічого не залишиться, – пояснила на спільному засіданні постійних депутатських комісій міськради 16 грудня заступниця міського голови Каховки Галина Лобунько.

За її словами, до керівництва лікарні зараз є багато запитань. Приміром, щодо неналежної підготовки ним фінансових звітів.

Також було дуже прикро, що лікарня не спромоглася використати виділені їй бюджетні кошти, а це 4 млн грн. Просто через те, що директорка ЦРЛ не надавала вчасно фінансові звіти. Ще були непорозуміння з постачанням кисню. Спочатку керівництво лікарні заявило, що воно їм потрібно, а коли один із підприємців привіз їм балони з киснем, сказали, що потреби в них уже нема. Знаєте, таке враження, ніби керівництво лікарні працює саме по собі, – додала Галина Лобунько.

Ми отримали фінансовий звіт лікарні і це просто жах. Якщо ми хочемо там щось змінити, можливо, нам доведеться змінити її керівника, – зауважила заступниця міського голови Галина Гондарева.

Нагадаємо, що нещодавно голова Каховської райдержадміністрації Сергій Перетятько заявив, що директорка ЦРЛ Олена Мазур уникає спілкування з представниками РДА, подає численні скарги на них до облдержадміністрації і не бажає виконувати свої прямі обов’язки. Сама ж Мазур пояснила зрив термінів подачі фінансових звітів і їхню неякісну підготовку некомпетентністю своїх підлеглих.

Олена Мазур

Водночас через дії керівництва Каховської ЦРЛ останнім часом звідти звільняються лікарі. Мали місце й неодноразові порушення в лікарні трудового законодавства: одразу кільком співробітникам вдалося довести в суді незаконність виданих Оленою Мазур наказів про їхнє звільнення, поновитись на роботі та стягнути середній заробіток і моральну шкоду.

Натомість Олена Мазур заявила, що не визнає рішення судів і публічно пообіцяла продовжити незаконні звільнення співробітників лікарні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я