Український інститут національної пам’яті розробив проєкт концепції музейного простору навколо монументу.

Музей монументальної тоталітарної пропаганди або Національний музей визвольної боротьби українського народу за свободу і незалежність на півдні України в 1917-1921 рр. Один із цих двох музеїв планується створити навколо монументу «Легендарна тачанка» у Каховці. Відповідні варіанти створення музейного простору розробив Український національний інститут національної пам’яті. Цю інформацію оприлюднила Каховська міськрада.

«У баченні залучених до розробки концепції науковців та мистецтвознавців, майбутній музейний комплекс навколо монументу має стати інтелектуальним центром промоції цінностей свободи, поваги до людської гідності, національної самобутності та правдивої історії, осередком осмислення інструментів пропаганди, лабораторією переосмислення та переозначення радянських тоталітарних практик, в тому числі мистецьких», – йдеться в повідомленні на офіційному сайті міськради.

За пропозицією УІНП, майбутній музей матиме статус національного та перебуватиме в державній власності. Складатиметься він із кількох відділів, конференц-центру, центру туристичного обслуговування, кафе, зони відпочинку і зони паркування. Проєкт концепції створення музею передбачає будівництво невеликого павільйону за насипом, на якому стоїть сама Тачанка, аби він не порушував композицію діючого монументу.

Як прокоментував голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв, проєкт концепції вже найближчим часом планують винести на розгляд уряду.

Нагадаємо, що вперше ідею створення на місці «Легендарної тачанки» музейного комплексу в Каховці озвучили ще в 2016 році. Проте тоді керівництво міста її не підтримало.

Змусити чиновників хоч якось діяти допомогли звернення активістів із Харкова. Після цього 2 березня УІНП провів у Каховці експертну зустріч, де обговорили подальшу долю монументу. Як зауважив тоді голова УІНП Антон Дробович, збереження Тачанки є можливим виключно за умови переведення її в музейний статус. Проте переважна більшість каховчан виступили категорично проти цього. А міський голова Каховки Андрій Дяченко взагалі покинув зустріч, не дочекавшись її завершення.

Монумент «Легендарна тачанка» спорудили у 1967 році на честь Жовтневого перевороту в Росії та російських військових, які захопили Україну і згодом включили її до складу СРСР.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я