Злочинці, ймовірно, діяли вночі.

Вандали понівечили відомий каховський монумент “Легендарна тачанка”. Про це повідомив директор місцевого КП “Комунальне транспортне підприємство” Олександр Литвиненко.

8 листопада до монументу поїхали співробітники виконкому нашої міськради і побачили жахливу картину. Невідомі частково розібрали тротуарну доріжку, зрізали великі шматки в районі хвоста коня, перемичку в руках червоноармійця, частину основи пам’ятника. Також у кількох місцях монумент продірявили, видно, що там намагалися різати “болгаркою” і щось відбити. Підозрюємо, що це робота молоді, оскільки там розкидані пляшки. Вочевидь, пам’ятник різали для здачі в металобрухт. Ми вже звернулись до поліції. Сподіваюсь, їй вдасться вийти на слід злочинців, – розповів він.

Світлини: КП “КТП”

За словами Олександра Литвиненка, вандали діяли, ймовірно, вночі. КП “КТП” уже звернулося до каховчан з проханням надати будь-яку інформацію про цей злочин: можливо, хтось проїжджав повз і міг зафіксувати на відеореєстратор підозрілих людей біля “Тачанки”.

На початку 2000-х років вандали вже намагалися зрізати частини монументу. Також деякі фрагменти зняли самі комунальники, коли намагалися підготуватися до реконструкції “Легендарної тачанки”. Ці роботи планувалися ще 16 років тому. З державного бюджету навіть виділили 1 млн грн, однак знайти ліцензоване підприємство, що може здійснювати подібну реконструкцію тоді так і не змогли.

Зняті нашим підприємством фрагменти зберігаються в КП “КТП”. На жаль, як ми не намагались повернути їх на місце — нам це не вдалося. Проблема в тому, що ніхто не знає складу сплаву, з якого зроблений монумент. А без цього спеціалісти не можуть приступити до відновлювальних робіт. Останній же випадок вразив і обурив і нас, і керівництво міста. Зараз ми будемо намагатися провести до монумента освітлення і вирішувати питання його відновлення, – запевнив Олександр Литвиненко.

Пам’ятник “Легендарна тачанка” виготовлено у 1967 році в Ленінґраді на заводі “Монумент-скульптура” і змонтовано на штучному кургані заввишки 10 метрів за межами Каховки. Його встановили на честь 50-річчя так званої “жовтневої революції” 1917 року і присвятили боям на Каховському плацдармі 1920 року.

На Херсонщині не вщухає дискусія про майбутнє цього монументу, адже згідно з законом він підлягає демонтажу. Попереднє керівництво Каховки давало зрозуміти, що подальша доля монументу їх мало цікавить.

Зрештою, на початку 2020 року тодішній голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв і голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович озвучили ідею, яку свого часу проігнорувала влада Каховки – створити навколо “Тачанки” музей монументальної пропаганди, який би мав статус національного. Однак до її втілення справа теж так і не дійшла.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я