За даними слідства, один з фігурантів – мешканець Криму, який у 2014 році підтримав російські окупаційні війська і брав участь у незаконному збройному формуванні, яке сприяло анексії АР Крим. Чоловік пропагував ідеї «руського миру» та підтримав окупацію частин Донецької та Луганської областей.

У вересні 2022 року фігурант, перебуваючи у тимчасово окупованому Херсоні, на пропозицію окупаційної влади зголосився обійняти посаду виконуючого обов’язки так званого «министра природных ресурсов и экологии Херсонской области».

На нього покладались обов’язки щодо забезпечення функціонування псевдооргану.

Інший – мешканець Херсона. Отримав з рук окупантів посаду «первого заместителя министра природных ресурсов и экологии Херсонской области».

Зрадник організував контроль над виконанням своїх функцій підрозділів фейкового міністерства. «Вирішував» майнові питання, пов’язані з діяльністю лабораторії відомства.

Згодом і він «очолив» окупаційне міністерство і крім «основних» функцій на посаді «министра» брав участь у публічних заходах, де у позитиві висвітлював функціонування захоплених державою-агресором природних заповідників, розташованих на тимчасово окупованій території Херсонщини.

Слідчі СБУ обом колаборантам повідомили про підозру за ч.5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Їм загрожує покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники СБУ в Херсонській та Вінницькій областях за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я