Про намір перейменувати село Агаймани Іванівської громади Генічеського району Херсонщини заявив гауляйтер Іванівки Олександр Васалатий.

Як заявив Олександр Васалатий під час візиту гауляйтера Херсонщини Володимира Сальдо до Іванівки, він виступив з клопотанням перейменувати село Агаймани в село Фрунзе.

Відомо, що Агаймани – це історична назва села, що розташоване біля Великого Агайманського поду. В 1937 році російські окупанти “перейменували” село Агаймани в Фрунзе – на честь російського військового Міхаїла Фрунзе, ймовірно, вбитого російським керманичем Іосіфом Сталіним у 1925 році.

Це вже не перший випадок, коли російські загарбники намагаються насильно переписати історію Херсонської області. Нещодавно вони заявили про свій намір перейменувати село Олександрівка Скадовської міської громади Скадовського району на честь В. С. Птахова, гауляйтера міста Олешки в 1920-х роках. Це село називалось Іщенські Хутори і Велика Олександрівка, але російські окупанти вирішили “перейменувати” його на Птахівку – на честь свого ставленика Птахова.

Також окупанти “перейменували” місто Олешки одночасно в Альошкі і Алєшкі, що викликає велику плутанину в російських документах. А нещодавно вони заявили, що хочуть “перейменувати” “Альошкі” і “Алєшкі” в “Цюрупінск”, на честь російського державного діяча 1917-1926 років, українця за походженням Алєксандра Цюрупи.

Під час російської окупації України Олешки вже носило незаконну назву Цюрупінск, але в народі була більш поширена інша її варіація – “Цюріх”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я