Минулорічні запаси води з Сірогозького магістрального каналу окупанти вже 10 днів активно перекидають через аварійний водоскид до русла Каховського магістрального каналу. Вони намагаються подати її до Бердянського району Запорізької області, однак поки їм це не вдається. Запасів води в Сірогозькому магістральному каналі може вистачити орієнтовно на один місяць.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За інформацією джерел, орієнтовно з 7 серпня російські окупанти почали перекидати залишки води з Сірогозького магістрального каналу до русла Каховського магістрального каналу. Їхня мета – перекинути воду для її подачі в Бердянському районі Запорізької області, яка потерпає від зневоднення. Однак досягти цієї мети їм поки не вдалося.

«Це – залишки води, закачаної насосною станцією в русло Сірогозького магканалу ще в 2022 році. До серпня 2023 року її не використовували і забороняли аграріям Херсонщини брати її для своїх потреб. Там залишалось біля 1,5 млн кубометрів води, чого приблизно може вистачити лише на 1 місяць. Тепер цю воду скидають назад у русло Каховського магканалу, для чого вперше за всі роки існування каналу відкрили аварійний водоскид – забетоновану трубу діаметром 1,5 метри», – розповіли ЦЖР мешканці Херсонщини.

Попри це вода до Бердянська, за словами місцевих мешканців, не доходить. Це може бути пов’язано з критично низьким рівнем води біля насосної станції, яка подає її до водокористувачів Бердянського району. 

Як пояснили ЦЖР працівники Управління Головного Каховського магістрального каналу (далі – УГКМК), Сірогозький магканал починається в 3 кілометрах від головної насосної станції (далі – ГНС) УГКМК. Для того, щоб потрапити до Бердянська їй необхідно подолати чималу відстань, на якій розташовані насосні станції і чотири перегородки УГКМК. Раніше управління цією системою здійснювали з корпусу інженерно-диспетчерського керування УГКМК, яке нещодавно російські окупанти повністю розграбували, а що не змогли винести – розтрощили. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я