За публічного обвинувачення прокуратури автономії 10 років позбавлення волі заочно отримав керівник севастопольського підрозділу «Юнармії». Його визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), що полягає у здійсненні пропаганди серед дітей та підлітків на користь добровільного вступу до армії РФ. Це перший вирок в Україні за такий злочин.

«Юнармія» – дитячо-юнацький військово-патріотичний рух створений Міністерством оборони РФ, що почав діяти на півострові з 2016 року. У Криму та Севастополі організовано 874 загони «Юнармії», до яких окупанти залучили близько 29 тисяч дітей. Мета діяльності цієї організації – промивання мізків та насаджування російсько-військової пропаганди дітям та підліткам для їх подальшого залучення до армії держави-окупанта» – повідомляє керівник прокуратури автономії Ігор Поночовний.

У 2016 році, засуджений призначений «керівником регіонального штабу Юнармії м. Севастополя», д забезпечував реалізацію вищевказаної політики окупантів. Він безпосередньо організовував та здійснював пропаганду серед дітей і підлітків на користь добровільного вступу до армії держави-окупанта, що заборонено міжнародним правом. За допомогою «ЗМІ» засуджений активно поширював інформацію щодо військово-патріотичного виховання серед підлітків на півострові.

Своїми діями «керівник штабу» порушив закони та звичаї війни, оскільки така пропаганда, особливо коли вона спрямована на дітей, є однією із форм забезпечення добровільного вступу в армію ворога, що заборонено статтею 51(1) Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я