Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомила про підозру доценту окупаційного Кримського Федерального університету ім. Вернадського.

Підозрюваний здійснював пропагандистську кампанію проти України. У виступах, що транслювались на «кримському телебаченні», він підтримував дії держави-агресора, виправдовував злочини рашистів та закликав до геноциду українського народу.

При цьому у своїх промовах підозрюваний використовував звичний наратив російської пропаганди, що нібито українці не є «повноцінним народом». Український етнос (який росіяни так завзято намагаються знищити) він порівнював з пухлиною та чумою, а денацифікацію називав основною метою російської агресії проти України.

У такий спосіб цей «доцент», будучи публічною особою, що має вплив на аудиторію, виправдовував дії ворога та перетворював громадян України на легітимну та необхідну мішень для знищення.

Дії підозрюваного кваліфіковано як▫️колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України);
▫️пропаганда війни (ст. 436 КК України);
▫️виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України);
▫️публічні заклики до геноциду (ч. 2 ст. 442 КК України).

Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в АР Крим та м. Севастополі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я