Бригади Українського науково-практичного центру екстреної медицини та медицини катастроф МОЗ, Волинського, Черкаського обласних та Київського міського центрів екстреної медицини та медицини катастроф працюють на деокупованих територіях на Херсонщині, щоденно виїжджаючи в населені пункти для надання медичної допомоги пацієнтам. Зокрема, мова іде про Кочубеївську, Високопільську, Нововоронцовську, Новоолександрівську, Великоолександрівську громади.

До прикладу, на заклик поїхати у відрядження до Херсонської області волинська бригада відгукнулася одна з найперших. З Луцька взяли з собою всі необхідні медикаменти та перев’язувальні матеріали, засоби гігієни. У Києві доотримали те, що ще було необхідно.

«За цей час наша команда уже відвідала села: Мала Шестірня, Федорівка, Черешневе, Костирка, Новомиколаївка, Нововознесенське, Добрянка, Потьомкіне, Іванівка, Миколаївка, Хрещенівка, Шевченківка, Петропавлівка, Нововасилівка, Трифонівка, Любимівка, Трудолюбівка. Як результат, надано допомогу 215 пацієнтам. Буває, за день оглядаємо понад 30 осіб. Люди звертаються з хронічними захворюваннями, психологічними травмами. Інколи приходять просто виговоритися, висловити вдячність ЗСУ та медикам – за те, що одразу по деокупації приїхали», – говорить директор Волинського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Володимир Шмаль. 

«Основна мета – це надання екстреної медичної допомоги, поки не відновляться спроможності сфери охорони здоров’я на місцях. Ми маємо місце базування, звідти виїжджаємо у навколишні села, де у разі необхідності надаємо допомогу всім. Робимо такий активний об’їзд. Очевидно, що там погані дороги і немає зв’язку. У наших команд є Starlink, тож тамтешні мешканці можуть зателефонувати рідним. До речі, надаємо не тільки екстрену медичну допомогу, а й первинну, зрештою, просто розмовляємо з людьми. Наша присутність серед них – велика підтримка. До речі, волинську бригаду зараз змінює київська. Працюємо почергово», – зазначає керівник Українського науково-практичного центру екстреної медицини та медицини катастроф МОЗ Віталій Крилюк.

На сьогодні в області працює 43 заклади охорони здоров’я, які забезпечуються пріоритетними лікарськими засобами для стаціонарного лікування і продовжують надавати медичну допомогу. За останній тиждень до Херсонщини було відправлено понад 100 палет необхідних лікарських засобів, медичних виробів, а також медичного обладнання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я