Коса знаходиться на межі Херсонської та Миколаївської областей і є частиною Чорноморського біосферного заповідника. Регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса» був створений там у 1992 році в західній частині Кінбурнського півострова. У 2009 році на його основі утворено національний природний парк «Білобережжя Святослава» (охоплює косу та велику частину решти півострова).

Через російську військову агресію в 2022 році постраждала флора та фауна коси. Шкоди було завдано рухом колісного транспорту, а найбільше — пожежами, що охопили ліси з початку травня і які окупанти просто не дозволяли ліквідовувати рятувальникам. Вогонь гасили власними силами місцеві жителі.

Але, традиційно, пропагандисти звинуватили в пожежах ЗСУ. І тому “заступник голови ВЦА Голопристанського муніципального округу” Костянтин Тістол вирішив, що раз дерева згоріли, то їх треба вирубити. Бо інакше “ці дерева поїдять шкідники і потім перекинуться на інші дерева”.

Відповідний сюжет пропагандисти виклали 20 листопада.

Загарбники наводять цифри, що із 7 тисяч га насаджень, постраждали чотири тисячі га. Тобто більше половини. Що це, як не зайве свідчення екоциду, який влаштували російські військові.

До рубки лісу планують залучити місцевих. І навіть обіцяють платити їм зарплату по 20 тисяч рублів.

Наразі окупанти думають, як вивозити деревину. Для цього планують залучити техніку, яку вони просто вкрали у громад Херсонщини. Хоча самі вони стверджують, що техніку “евакуювали”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я