Вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.

Генерал-майору та полковнику армії країни-агресора, відповідальним за підрив Північно-Кримського каналу повідомлено про підозру.

Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом російським військовим – заступнику командувача чорноморського флоту рф з матеріально-технічного забезпечення та командиру 11-ї окремої інженерної бригади південного військового округу у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, наприкінці лютого 2022 року після вторгнення на територію України російських військ підозрювані брали участь у захопленні та пошкодженні Північно-Кримського каналу на Херсонщині. При цьому генерал-майор – заступник командувача чорноморського флоту керував незаконними діями загарбників на цивільному об’єкті, що відноситься до критичної інфраструктури та призначений для забезпечення водою населення, а також зрошування полів у регіоні.

У свою чергу, полковник – командир бригади безпосередньо керував підпорядкованими йому солдатами, які підірвали канал у декількох місцях.

У результаті пошкодження гідроспоруди значної шкоди завдано цивільній інфраструктурі, унеможливлено здійснення належної іригації сільгоспземель на території Скадовського, Каховського районів Херсонської області.

Крім того, завдана значна шкода довкіллю та спричинено матеріальні збитки державі у великих розмірах.

Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ в Херсонській області за оперативного супроводу Головного управління контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури та протидії фінансування тероризму Департаменту захисту національної державності СБУ спільно з оперативними підрозділами УСБУ в Херсонській області.

Нагадаємо, що Північно-Кримський канал у Таврійську був захоплений російськими військовими і підірваний 27 лютого 2022 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я