Вранці 9 березня російські військові увірвались до будівлі Скадовської міськради і пограбували її.

Російські окупанти на Херсонщині продовжують тероризувати мирних людей. 9 березня було неспокійно у Скадовську і Каховці, а також в інших тимчасово окупованих населених пунктах області.

– Зранку 9 березня до нашого міста заїхала група російських військових, – розповів міський голова Скадовська Олександр Яковлєв. – Вони відкрили будівлю міськради, кожен кабінет, дивились документи. Ми бачили лише наслідки їхнього візиту: перебували в цей час у дворі. Росіяни забрали деякі комп’ютери і виставили єдину умову нашого подальшого мирного існування – не збиратися на мітинги. Зрозуміло, що ця вимога складна. Я розумію, що у кожного кипить у душі. Але я хочу, щоб кожен зрозумів, що зараз стоїть на кону – фактично спокій нашого міста. Бо якщо ми не зможемо забезпечувати громадський порядок, роботу комунальних служб, то це може призвести до безладу і непередбачуваних наслідків. На жаль.

За словами міського голови, у чиновників міськради перевірили документи, особисті речі, а потім відпустили.

– До декого вони навіть застосовували силу. Але відпустили. Зараз, фактично, робота Скадовської міської ради паралізована. У нас нема зараз інтернету. Будемо його відновлювати. Звісно, ми всі в Скадовську вважаємо, що наше місто – це Україна. Але навколо нас стоять російські військові і вони нам диктують такі вимоги.

Олександр Яковлєв уточнив, що навряд чи на викрадених російськими окупантами комп’ютерах є якась цінна інформація, або “щось здатне комусь зашкодити”.

Також є свідчення, що окупанти в Скадовську вдерлися до будівель районного відділу поліції, військкомату та інших служб.

– Наскільки мені відомо, там не було вилучення техніки. Але цю інформацію ми ще будемо уточнювати, – додав міський голова Скадовська.

Вранці 9 березня російські окупанти також вдерлися до будівлі Каховської міської ради.

За нашою інформацією, метою візиту російських військових було не допустити проведення нових мітингів проти окупантів. Як ми вже повідомляли, в ніч на 8 березня вони зайшли в місто, де влаштували безлад зі стрільбою, спробe викрасти місцеву активістку. Також вони розграбували як мінімум один із будинків у Каховці: винесли чоловічий одяг і взуття. Внаслідок стрільби росіян по мирним мешканцям двоє чоловіків були поранені. Один із них – лікар місцевого медичного закладу.

“В приміщення міськвиконкому зайшла група озброєних російських військових. Пробули близько 20 хвилин. Це не були перемовини. Прийнято рішення: життєдіяльність міста не повинна зупинятися. Безпека громадян – це наш головний пріоритет. В місті майорять державні прапори. Комунальні підприємства всі працюють. Підприємці можуть продовжувати свою діяльність”, – написали на офіційній сторінці Каховської міської територіальної громади.

Російські окупанти продовжують залякувати жителів й інших громад Херсонщини. 8 березня вони вилучили підписні листи, зібрані жителями Каланчака Скадовського району з закликом закриття неба над Україною.

За словами місцевих чиновників, з першого дня війни, 24 лютого, російські окупанти зайняли будівлю Каланчацької селищної ради. Тож місцева влада зараз перебуває в приміщенні місцевого управління соцзахисту.

Також під час мітингу проти російської окупації у Каланчаку 6 березня були постраждалі. Росіяни застосували проти мирних людей сльозогінний газ.

– Ми, як можемо, забезпечуємо в громаді подачу води, електроенергії. Якщо щось ламається – оперативно намагаємося відреагувати і відремонтувати. Через день до Каланчака завозимо зі Скадовська хліб. Через день завозимо хліб до наших старостатів – займаються цим самі старости. Життя людей і життєдіяльність нашої громади для нас зараз питання номер один, – розповіла нам голова Каланчацької громади Світлана Фоміна.

Продовжують тероризувати росіяни й жителів Нової Каховки. Вже є випадки, коли новокаховчан насильно відводили до так званої “воєнной комєндатури Новой Каховки”.

“Один підприємець вже побував “на підвалі” у військовій комендатурі. Він живе неподалік мерії і почав “кошмарити” орків патріотичною музикою, виставив колонки у вікно і почав дискотеку. Потім увечері після комендантської години вийшов покурити, і його прийняли. Одягли кайдани, привезли до будівлі колишньої поліції. Обшманали. Старшой запитав: мобілку чи документи знайшли? Нє, – відповідають. Тоді гоніть його на йух. Висновок: йдете в місто – не беріть з собою мобилки”, – повідомив 9 березня житель Нової Каховки Сергій Цигіпа.

За його словами, зараз окупанти облаштовують блокпост на маячанському переїзді між м. Нова Каховка і с. Плодове Таврійської міської територіальної громади. Також є блокпост між Центральною Основою і смт Дніпряни в Новокаховській громаді.

Фото зі Скадовська, 9 березня – Ірина Булгак

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я