У місті закінчуються запаси продуктів і медикаментів.

До Нової Каховки вдалося евакуювати близько 1300 жителів Веселого і Козацького, які опинилися в зоні ведення бойових дій. Також евакуйовані люди з заблокованих російськими військами дачних кооперативів — “Луч”, “Енергетик”, “Труд”, “Енергія”, частково — “Дружба”. Про це “Новому дню” повідомив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

4 березня планується організувати перевезення людей з Таврійська до Нової Каховки. Всіх охочих чекають о 10:30 біля місцевого “АТБ”.

За словами Володимира Коваленка, багато людей досі залишається в заблокованих росіянами населених пунктах. У Козацькому вдалося майже відновити електропостачання. Зовсім без світла і води залишається Веселе.

Як розповіли місцеві жителі, у Веселому зруйновано багато будівель. По селу ходять мародери і розтягують залишки дротів електропередач, грабують будинки тих, хто був змушений виїхати.

– Як можемо, намагаємось завозити до тих, хто залишився у Веселому і Козацькому продукти, інші потрібні речі. Ми постійно формуємо для них гуманітарну допомогу. Я дуже вдячний за це Едуарду Репілевський (фірма “Агробізнес”), приватні підприємці – Артем Дишлевий – вода, продуктові набори, Бейтула Ґюндюс (фірма “Ася”) – 13 мішків з хлібом, близько 300 хлібин, фермер Наталія Мокроус – м’ясо, торгова мережа “Вацак” – продукти, кондитерські вироби, благодійний фонд “Нова Каховка” (директор Сергій Пасенчук) – дитяче харчування. Якщо когось не згадав, прошу вибачення, дуже нервова ситуація була і доводилось за короткий час вирішувати безліч організаційних питань. Але в особі саме цих людей я вдячний усім причетним до заходу, який ми маємо намір продовжити і сьогодні. Ваша допомога дуже важлива і вчасна. Ще раз велика подяка усій команді однодумців. Також вдячний своїм заступникам: Олегу Тарабаці, Леоніду Чурсинову, Віталію Кубатку та радникам: Володимиру Сироватці і Василю Акуленку. Без цих людей не можливо було б здійснити усе задумане. Дуже важка ноша лягла на наші плечі, але коли побачили дітей, що плакали над гарячою тарілкою супу, який вони отримали вперше за п’ять діб підземелля, зрозуміли, що це варто було робити, – сказав міський голова Володимир Коваленко.

Частина евакуйованих людей розмістились у Новій Каховці у родичів та друзів, решта — в гуртожитках ПТУ №14, приладобудівного фахового коледжу та професійного електротехнічного ліцею. Також розмістити людей, в разі потреби, планують в санаторії Дому марочних коньяків “Таврія” і місцевих дитсадках.

– Деякі люди були налякані і боялися сідати в автобуси. Вони боялися, що росіяни використають їх як “живий щит” або влаштують якусь провокацію, як це раніше було вже не раз. Тож частина односельців пішли пішки до Каховської ГЕС. Тих, хто переїжджав гідроелектростанцію вибірково перевіряли російські військові. У деяких людей вони відбирали мобільні телефони. Багато жителів Веселого не захотіли нікуди їхати. 90-річна місцева жінка навідріз відмовилась сідати до автобусу. Сказала: “Якщо вже помирати, то помру у себе вдома”, – на умовах анонімності “Новому дню” розповіла жителька Веселого.

Між тим, у Новій Каховці закінчуються запаси продуктів і медикаментів. Міський голова вже звернувся до голови Херсонської облдержадміністрації Геннадія Лагути з проханням організувати гуманітарну допомогу для людей. Громаді потрібен бензин, дизельне паливо, борошно, дріжджі, рослинна олія, ліки, включаючи парацетамол.

Нагадаємо, що з 24 лютого Нова Каховка повністю контролюється російськими військами. Вони виселили з будівлі міської ради керівництво міста і нікого не підпускають до центральних кварталів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я