Місцева влада закликає людей не вступати в конфлікт з окупантами.

Російські військові почали масово грабувати жителів тимчасово окупованих регіонів Херсонської області.

– Сьогодні намагалися проїхати до Нової Каховки. На наших очах росіяни наставили свої автомати на водіїв фур і зливали у них солярку, – на умовах анонімності “Новому дню” розповіла жителька Таврійська.

Численні колони ворожої техніки останні дні спостерігали жителі Каховського і Генічеського районів.

– Мешканці громад повідомляли, що у Костянтинівці окупанти самовільно відкрили магазини і забрали всі продукти. У фермерів забрали чимало дизпалива. У Великій Благовіщенці теж набрали продуктів у магазині, не оплативши, – поділилась редакторка горностаївської газети “Сільські новини” Любов Рудя.

– У Зеленому Верхньорогачицької територіальної громади окупанти ходили по селу, просили жерти і шукали, у кого може бути зброя. У сусідній громаді лазили по хатах, відбирали курей, телефони, ноутбуки. У Верхньому Рогачику теж шукали соляру, – розповів уродженець Верхньорогачицького району Юрій Скляр.

Як розповіла “Новому дню” жителька Верхніх Сірогоз Генічеського району, в їхньому селі окупанти 26 лютого вимагали відкрити школу, щоб вони могли там переночувати.

– Також вимагали пожерти і дати горілки. Заявили, що ми “не їхня ціль”, і що невдовзі підуть з села, – сказала вона на умовах анонімності.

27 лютого з’явились відеозаписи розграбувань російськими окупантами продуктових магазинів у Верхньому Рогачику.

У цьому ж селищі вони пограбували місцеве відділення державного “Приватбанку”. На оперативному відео, оприлюдненому в інтернеті видно, як військові, серед яких один у формі танкіста, відкрили касу та потягнули за собою сейф.

Представники місцевої влади закликають своїх мешканців не вступати в конфлікт з окупантами. Проте вони, як тільки можуть, відповідають росіянам “взаємністю”.

Так, 26 лютого у соцмережах поширилась інформація, що місцеві роми відібрали у окупантів танк під Любимівкою Каховського району. Джерела “Нового дня” її підтвердили. Уточнивши лише, що місцеві мешканці, серед яких були й роми, “під цурочку” розібрали танк і викрали військовий російський тягач.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я