Доля основної, капітальної дамби, невідома.

Окупаційні російські війська на Херсонщині підірвали тимчасову дамбу, що блокувала подачу води з Дніпра до Криму. Відео підриву поширив російський пропагандистський телеканал “Звезда”.

Цю дамбу, виготовлену з мішків з глиною і піском облаштували зусиллями місцевих фермерів після незаконної анексії Криму Російською Федерацією в 2014 році. Ближче до самого півострова згодом встигли на 80-90% побудувати капітальну дамбу, але її доля зараз невідома.

Так званий “глава” тимчасово окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що “робота з повернення дніпровської води до Криму триває”. Раніше він неодноразово заявляв, що потреби в дніпровській воді на півострові нема.

Крім того, пропагандистські російські телеканали вже повідомили про відновлення подачі води до Криму, але це неправда. Зараз вода не подається. Більше того, вона фізично не зможе потрапити до півострова, оскільки бетонне русло каналу на межі з Кримом і в багатьох місцях з Кримом повністю зруйноване окупантами.

Колишній командувач Збройних сил США в Європі генерал Бен Годжес ще в червні 2020 в інтерв’ю допустив, що Росія може вторгнутися на Херсонщину і захопити дамбу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я