Друзі! Вранці 24 лютого Росія і Білорусь почали вторгнення на територію України. В багатьох регіонах точаться жорсткі бої.

В умовах військових дій Європростір радить користуватися оперативною і перевіреною інформацією від нашого журналіста Олега Батуріна. Підписатися на його сторінку у Фейсбуці ви можете за посиланням.

Нині у численних групах у вайбері, телеграмі, від ботів ширяться фейки, маніпуляції та панічні настрої, щоб деморалізувати населення та ЗСУ. Свою військову агресію росія підкріплює інформаційною війною, не забувайте про це. Додайте до свого арсеналу поради зі споживання і поширення інформації для того, щоб допомогти Україні перемогти.

1. Користуйтесь лише офіційними джерелами. Підпишіться на сторінки, де можна отримати актуальну інформацію щодо подій в Україні: * Міністерство оборони України * Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine * Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки* Національна гвардія України * Державна прикордонна служба України* Офіс Президента України

2. НЕ читайте і НЕ дивіться будь які російські телеканали, сайти. БУДЬ ЯКІ.

3. НЕ читайте анонімні телеграм канали, навіть якщо вони здаються вам патріотичними.

4. Про найпоширеніші фейки та як із ними боротися читайте на сторінках ініціатив, які цілеспрямовано борються з дезінформацією:* НотаЄнота * По той бік новин * Stopfake* БезБрехніЦентр протидії дезінформації * Як не стати овочем

5. Що можна і треба публікувати:* інформацію із офіційних вищезазначених джерел; * звернення до ваших друзів з-за кордону чи загалом міжнародної спільноти щодо того, як вони можуть вплинути на уряди своїх держав, щоб ті зупинили Росію.

6. Що НЕ ТРЕБА публікувати і НЕ довіряти:* інформацію про пересування української техніки та інформацію про обстріли, не ведіть онлайн-трансляцій, навіть якщо ви стали свідками – ворог моніторить інформаційний простір і ви можете йому ненароком допомогти зробити атаки більш цілеспрямованими;* не ведіться на провокативні питання у загальних групах від невідомих людей щодо обстановки у ваших містах, розміщення військових тощо;* не вірте панічним коментарям від підозрілих «пустих» акаунтів у соцмережах.

7. Кібербезпека: * будьте обережними із листами, які ви отримуєте електронною поштою та у соцмережах, месенджерах – НЕ відкривайте вкладення у листах та посилання, якщо ви не очікували таких листів. Фішингові атаки не обов’язково мають надходити з незнайомих вам контактів – акаунти ваших друзів могли стати жертвами кібератак, тому небезпечні лінки ви можете отримати і від них. * переконайтесь, що ваші електронні пошти та месенджери мають двофакторну автентифікацію (пароль+прив’язка до мобільного телефону і/чи електронної пошти)8. Як іще можна допомогти Україні?* скоординуватися з перевіреними волонтерськими рухами на місцях і разом із ними реагувати на потреби загонів тероборони, ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби;* підтримати армію через перевірені благодійні фонди та окремих волонтерів;* ставати до лав тероборони, якщо маєте військовий або інший суміжний досвід і можете поводитися зі зброєю;* дотримуватися вказівок української влади та ЗСУ;* допомагати медикам, якщо вони просять;* підтримуйте один одного. Звичайно, перелік не вичерпний! Вмикайте здоровий глузд, бережіть себе.Україна дає відсіч. Ми це бачимо і чуємо. Давайте підтримувати ЗСУ, робити те, що ми вміємо і те, що залежить від нас. Все буде Україна!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я