О п’ятій ранку президент РФ Владімір Путін заявив про початок “спеціальної військової операції на Донбасі”. Про це він сказав у “зверненні до нації” на телеканалі “Россия 24”.

“Мною ухвалено рішення про проведення спеціальної військової операції. Її мета – захистити людей, які протягом 8 років зазнають знущань, геноциду, з боку київського режиму. І для цього ми будемо прагнути до демілітаризації та денацифікації України”, – сказав очільник атакуючої країни.

Наступ він пояснив ситуацією на Донбасі, статутом ООН, рішенням Ради Федерації та угодами з ОРДЛО. 

“Усі необхідні рішення ухвалені”, – сказав Путін.

Вранці 24 лютого президент України Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану.

“Вранці президент Путін оголосив проведення спеціальної військової операції на Донбасі. Росія здійснила удари по нашій військовій інфраструктурі та по наших прикордонниках, прикордонних загонах. У багатьох містах України було чутно вибухи. Ми вводимо воєнний стан на всій території нашої держави”, – оголосив він. 

Зеленський повідомив, що провів розмову з президентом США Джо Байденом – США вже почали гуртувати міжнародну підтримку.

Міністр оборони України Олексій Резніков оголосив про початок ворожих інтенсивних обстрілів наших підрозділів на сході, а також центрів військового управління і аеродромів в інших регіонах. 

Він закликав зберігати спокій і вірити в українських захисників. Звернення оприлюднено у Facebook.

Одразу після того, як президент РФ Путін заявив про початок “спеціальної військової операції на Донбасі”, в Києві та Харкові пролунали потужні вибухи. 

Так, у Києві на лівому березі спочатку було чути п’ять потужних вибухів. Після невеликої паузи пролунало ще два вибухи, далі – ще, зокрема у районі центру та аеропорту “Жуляни”.

Вибухи лунали також на Херсонщині – в районі Каховки, Нової Каховки. В Генічеській громаді з боку тимчасово окупованого Криму чути артилерію.

На фото NEXTA Live: Харків вранці 24 лютого.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я