Вирок Сергію Степаньку набрав законної сили.

Херсонський міський суд заочно визнав винним уродженця с. Червона Поляна колишнього Чаплинського району, жителя Каховки Сергія Степанька в участі в терористичній організації і призначив дев’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок від 10 грудня 2021 року набрав законної сили в січні цього року.

Як вказано у вироку, в жовтні 2014 року Сергій Степанько прибув до смт Віргульовка Луганської області та за власною ініціативою вступив до лав терористичної організації «ЛНР». До березня 2015 року він брав участь у бойових діях проти військовослужбовців Збройних сил України і співробітників правоохоронних органів на посаді механіка-водія бойової машини «БТР».

На початку вересня 2015 року він вступив до іншої терористичної організації – «ДНР», у складі якої до 20 березня 2017 року сприяв її злочинній діяльності. Зокрема, Сергій Степанько ремонтував броньовану техніку та техніку військового призначення для російських окупантів, брав участь у патрульно-постовій діяльності незаконних збройних формувань (охорона тренувального полігону воєнізованих підрозділів «ДНР», чергування на блок-постах на лінії зіткнення на непідконтрольній українській владі території Донецької області), доставляв членів військового угрупування «Песняры» терористичної організації «ДНР» до лінії зіткнення для їх участі у бойових діях проти української армії.

В суді цивільна дружина бойовика та російського колаборанта розповіла, що проживала з ним до травня 2014 року. Потім Сергій Степанько нібито поїхав на заробітки до Росії. У липні 2014 року він телефонував дружині та повідомив, що перебуває у Донецьку в батальйоні «Восток» (т. зв. «ДНР»), де працює водієм вантажної машини. Розповідав, що має автомат. Востаннє він з нею зв`язувався у 2018 році. Також у соціальній мережі обвинувачений хизувався перед дружиною «медаллю за оборону» Слов’янська.

За інформацією СБУ, зараз Сергій Степанько переховується від правосуддя на території ОРДЛО. Його оголошено у розшук для затримання і притягнення до відповідальності згідно рішення суду.

джерело світлини: сайт Миротворець

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я