«Це дуже серйозно».

Росія розмістила більш ніж 40 тактичних військових угрупувань біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму та частин Донецької і Луганської областей. Це близько 115 тисяч військових.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час брифінгу у понеділок, 29 листопада.

Міністр уточнив, що Росія також розмістила танки, артилерію, повітряні та військово-морські сили.

“Те, що ми бачимо зараз, є дуже серйозним. Росія розмістила чисельну воєнну силу в регіонах біля державного кордону України. Це включає танки, артилерію, повітряні та військово-морські сили. Там перебуває більше 40 батальйонних тактичних груп, що складаються зі 115 000 військових включно з територію Криму і Донбасу”, – сказав міністр. 

За його словами, Кремль відмовляється пояснити свої дії біля кордонів України та на тимчасово окупованих територіях.

“Ці сили значною мірою були присутні на наших кордонах принаймні з весни 2021 року. Протягом цих шести місяців Росія фактично не виводила їх, незважаючи на публічні заяви своїх найвищих військових чиновників”, – сказав міністр.

Кулеба додав, що він, а також колеги з Німеччини та Франції готові сісти з Росією за стіл переговорів, але міністр закордонних справ Сергій Лавров уникає зустрічей у Нормандському форматі.

Нагадаємо, минулого тижня начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив про те, що РФ накопичила близько 92 тисяч військових поблизу кордонів України та може готувати наступ на січень-лютий 2022 року. Кремль традиційно говорить, що переміщення його військ у межах його кордонів не повинно хвилювати інші країни, а також звинувачує Україну і США у провокуванні. 

22 листопада секретар РНБО Олексій Данілов за підсумками візиту до Канади повідомив, що держави-партнери України запевнили про допомогу в разі нового наступу Росії. 

США розглядають як засіб відповіді нові санкції проти Росії, включно з її президентом Владіміром Путіним та газогоном “Північний потік-2”, на введення в експлуатацію якого розраховує Кремль. 

Держсекретар США Ентоні Блінкен 12 листопада висловив стурбованість через «незвичайне пересування сил, які ми спостерігаємо на кордоні з Україною».

«Ми не знаємо, які наміри Росії. Але ми точно знаємо, що бачили в минулому: російські війська на українському кордоні, заяви про провокації з боку України, а потім – вторгнення», — заявив Блінкен.

Президент України Володимир Зеленський вважає основною метою стягнення військ Росією до кордонів залякування.

Дмитро Кулеба зазначав, що Росія розглядає вторгнення у якості однієї з альтернатив. Немає свідчень, що рішення про її реалізацію вже ухвалене в Москві, але такий варіант перебуває у них “на столі”.

Ілюстративне фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я