Владу міста звинуватили у неповазі до померлого захисника України.

Управління Херсонської єпархії Православної Церкви України обурила організація похорон 30-річного сержанта Олександра Бохіна у Новій Каховці 31 липня. Про це йдеться в заяві пресслужби єпархії, оприлюдненій від імені духовенства і вірян.

Понад 7 років триває війна, а місцева влада у Новій Каховці “вшанувала” загиблого героя похороном прямо під під’їздом у внутрішньому дворі багатоповерхівки під палючим сонцем у найспекотніший період року, коли в тіні температура стрімко перетинає позначку +35С. На порепаному асфальті біля калюж, під балконом з розбитим шифером і спідньою білизною після прання над прапорами і гробом. З представниками влади, що пережидали церемонію в затінку неподалік, і проханнями духовенства до людей терміново організувати хоча б парасольку для рідних Олександра, які у чорному траурному вбранні ридали від горя над гробом і непритомніли під палючим сонцем”, – йдеться в заяві.

В єпархії нагадали, що священники просили організувати прощання з героєм на центральній площі міста. Однак міський голова Володимир Коваленко послався на бажання рідних загиблого провести його в останню путь від будинку, в якому той мешкав.

Пояснення про таку волю близьких некоректні, бо ніхто не заважав після урочистого відспівування і прощання у відповідному пристойному місці заїхати до будинку загиблого, і там відправити коротку заупокійну літію. Натомість, аморально перетворювати похорон героя-бійця на приватний похорон біля під’їзду, наче це бабця чи дідусь, що хворіли і померли від старості. Те, що відбулося, знаходиться за межами добра і зла, це ступінь байдужості, за якою втрачається людяність, руйнується суспільний дух і суспільна мораль”, – зазначено в заяві Херсонської єпархії ПЦУ.

В пресслужбі єпархії наголосили, що Олександр Бохін пішов на Божий Суд як людина-герой.

На Божому Суді з нас теж спитають, чи були ми людьми. Втрачаючи почуття вдячності ми перестаємо бути людьми, від чого нехай вбереже нас Господь!” – підкреслили автори заяви.

Організацію похорону повністю взяла на себе міська влада. Як і в попередніх випадках, військові та представники місцевої влади – це люди, яким доводиться першими приходити до родин із трагічною звісткою, втішати, підтримувати. І враховувати їхні побажання щодо самого похорону. Цього разу воля мами була – ховати сина від будинку, де він жив, в колі людей, які його знали, без зайвого пафосу і помпезності. Був і транспорт, і поховання зі всіма військовими почестями, і поминальний обід – все, як має бути, – зауважила редакторка Новокаховської міської радіоорганізації Вікторія Раєвська.

У Новій Каховці всіх загиблих в АТО військових проводжали в останню путь біля місць проживання — у дворах і біля під’їздів. Крім Валерія Вахненка [у 2016 році]. Проте місту ще з 2014 року варто було б розробити окремий порядок прощальної церемонії-реквієму. Втім, враховуючи кількість жителів у Новій Каховці, на похоронах 31 липня було дуже мало людей. І взагалі не було депутатів міськради від “Європейської солідарності” і “За майбутнє”, – прокоментував почесний керівник військово-патріотичного клубу “Каховка” Анатолій Обелець.

Сержанта 57-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Кошового отамана Костя Гордієнка, новокаховчанина Олександра Бохіна смертельно поранили російські окупанти на Луганщині 27 липня. За кілька днів він помер. Прощальну церемонію організували біля його багатоповерхівки на пр-ті Перемоги. Відспівування провели священники Православної церкви України. Чин похорону спільно відправили представники духовенства Херсонської і Таврійської єпархій ПЦУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я