Що стало причиною затоплення тимчасово окупованих Росією населених пунктів Криму.

Руйнівні повені, які обрушились на Ялту, Керч та інші населені пункти тимчасово окупованого Криму були передбачувані. Про це заявив експредставник президента України в АР Крим Борис Бабін.

“Окупанти з 2014 року не займалися розчищенням русел центральних річок обох кримських міст, які щільно заросли чагарником та деревами. Бездіяли вони як із загальної недбалості, так і з того – що ці річки, на думку росіян, тепер “федеральна власність”, “згідно Водного кодексу РФ”. А тому “місцева влада” на таке “не може витрачати ресурс”. Ну й зовнішній вигляд цих річок був для немісцевої “влади” зовсім “безпечним”, – написав він на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, водночас феноменальні федеральні кошти окупантами “освоювалися” у 2018-2020 роках на впорядкуванні водостоку, прикладом, нижньої течії річки Кача.

“Але це не впливало по суті ні на що – ані на повені ані на водозбереження. Суто на добробут залучених “чиновників”. Для Керчі ж другою причиною колапсу став прорив водою земляних гребель за містом у верхів’ях тієї самої річки Мелек-Чешме. За цими греблями декілька років ніхто не наглядав, а з 2018 року їх частину узагалі було зруйноване, через будівництво окупантами залізничної гілки із “Керченського мосту” до станції Багерове. Тому наразі спрацював “ефект доміно” і повенева хвиля, прорвав одну з гребель, що залишилася, знесла решту та пішла у центр міста”, – наголосив Борис Бабін.

Для Ялти другою причиною колапсу, підкреслив він, стала забудова за останні роки передмість над об’їзною дорогою, у долинах Учан-Су та Дерекойки “елітним житлом” без будь-яких розрахунків водосбросу із цього бетонного гетто.

Як наслідок цих дій Борис Бабін прогнозує значний сплеск інфекцій в окупованому Криму, включно із холерою. Адже стихія вимила частину могильників у море. Для Ялти ж нинішній колапс та розмив прибережних шарів ґрунту ризикує зсувами.

“Нинішній душ із двох місячних норм опадів означатиме що до осені для Севастополя, Південного берегу Криму та частини Центрального Криму водних ресурсів має вистачити. Натомість водна криза триватиме у Феодосії, Керчі та на півночі півострову”, – підкреслив Борис Бабін.

Нагадаємо, що в ніч на 17 червня в східній частині півострова випала приблизно двомісячна норма опадів. Затопило Керч, частину Ялти та деякі інші населені пункти. В Ялті, за словами главаря окупантів Сергія Аксьонова, є загиблий.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я