Найбільше зауважень до КПВВ “Чаплинка”.

Купи сміття, відсутність туалету і безоплатного тестування на ковід-19. Таким побачили КПВВ “Чаплинка” на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини під час останнього моніторингу.

Там нема нормальних умов для тих, хто перетинає адмінмежу. Нема санітарних приміщень, крім одного невеликого туалету для працівників КПВВ. Відсутній пункт тестування, хоча до карантину через цей КПВВ щодня проходило до 1 тисячі людей. Нам відомо, що “Чаплинку” з 7 червня тимчасово закриють на 2 тижні для проведення ремонту. Тож ми вимагатимемо, щоб там створили належні умови для подорожуючих, – розповіла представниця уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та Севастополя Ірина Верігіна під час онлайн конференції, організованої медіацентром ІРС-Генічеськ.

Значно кращі умови представники омбудсмена побачили на КПВВ “Каланчак”.

Там почав працювати пункт безоплатного тестування на ковід-19. Люди дуже задоволені, оскільки на кримському боці їм доводиться платити за тест майже 3 тис. рублів. Щодня на КПВВ “Каланчак” можуть протестуватись від 200 до 300 осіб. Єдиний мінус — цей пункт працює з 8:30 до 16:00. В інший час людям доводиться їхати для здачі тестів до Каланчака. А це дуже незручно, оскільки між КПВВ і селищем нема автобусного сполучення. Також погано, що на КПВВ нема вказівників, де саме розташований пункт тестування та графік його роботи, – додала Ірина Верігіна.

Дуже мало на КПВВ інформації про Україну. Зокрема, що абітурієнти з Криму мають можливість без проходження ЗНО безоплатно поступити на навчання до українських вишів, пройти безоплатні підготовчі курси з безоплатним проживанням у гуртожитку, ще й отримувати стипендію, – доповнив представник уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич.

Виникли у нього зауваження і до роботи ЦНАПу на КПВВ “Каланчак”. За словами Іванкевича, у центрі надання адмінпослуг замість чотирьох працівників він побачив лише одного чергового адміністратора.

Навряд чи люди можуть там отримати повноцінні послуги, – підкреслив представник омбудсмена.

Водночас Віктор Іванкевич відзначив позитивні зміни на КПВВ “Каланчак”. Він зізнався, що був приємно здивований зменшенням часу на проходження КПВВ.

– Разом із тестуванням це займає зараз не більше 20 хвилин. Рік тому люди на це витрачали від 40 хвилин від кількох годин, – додав він.

Представники омбудсмена висловили сподівання, що після передачі КПВВ на адмінмежі з Кримом в управління новоствореного державного підприємства “Реінтеграція і відновлення” ситуація там лише покращитися.

– Бо ми розуміємо, що прикордонники не повинні прибирати ті ж туалети. Утримувати інфраструктуру КПВВ має інша структура, – наголосила Ірина Верігіна.

Світлини – Фейсбук/Ирина Веригина

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я