З початку тимчасової окупації півострова Росією Білорусь демонструвала далеко не дружнє ставлення до України.

Самопроголошений білоруський диктатор придумав, як помститися Україні за закриття неба. Він пригрозив пустити з Білорусі літаки в окупований Росією Крим, що є кримінальним правопорушенням.

Таку заяву він зробив під час наради в Мінську 1 червня. Відео заяви Аляксандра Лукашенка опублікував Telegram-канал “Пул першого“.

“Україна закрила для нас небо… У нас є свій санаторій в Криму, куди люди завжди їздили, літали і так далі. Щоб не загострювати відносини, ми через Україну – хто поїздом, хто автомобілем, хто літаком. Зараз – закрили небо. І я Путіну сказав: “Я прошу тебе, ти подумай, як нам потрапити до Криму” – заявив Лукашенка.

За його словами, Білорусь і Росія напрацьовують питання про відкриття авіарейсів до Криму. Відповідне доручення вже дано компетентним відомствам.

“Я думаю, тут не буде проблем. Закрили небо – ну що ж, є і більш відкриті держави, через які ми завжди можемо потрапити в Крим”, – сказав самопроголошений диктатор.

Як відомо, здійснення перельотів іноземними авіакомпаніями в Крим розглядається Україною як кримінальне правопорушення, бо ще в березні 2014 року над окупованим півостровом закрили повітряний простір.

Місхорський санаторій “Білорусія”, про який згадав Лукашенка, належить не якійсь приватній структурі, а саме адміністрації президента Білорусі.

У 2015 році він був нею “перереєстрований згідно російського законодавства”. Санаторієм досі активно користується напряму президентська адміністрація Лукашенки, зокрема активно продаючи усім бажаючим недешеві “путьовки”. І хоча білоруси не проводили там власних “офіційних заходів”, вони неодноразово з 2015 року надавали санаторій для проведення “форумів” окупаційній “адміністрації”. Також не безоплатно.Також саме Білорусь з 2015 року є основною третьою країною, крім РФ, яка споживає кримські товари та торгує з полуостровом. Все це є “таємницею Полішинеля” для української влади. Банкова традиційно мовчала, не кажучі й про Михайлівську. Усі документи про це зникали в папочках. Але думаю наразі вже не вийде мовчати про діяння посадовців адміністрації Лукашенки з організації порушення режиму окупованої території, зокрема у вимірі кримінального законодавства України”, – нагадав експредставник президента України в АР КРим Борис Бабін на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, що після проведених 9 серпня 2020 року з численними порушеннями виборів Аляксандр Лукашенка на таємній інавгурації самовільно оголосив себе президентом Білорусі і жорстоко придушив протестні акції у своїй країні. Результати цих виборів не визнали в багатьох країнах, включаючи Україну.

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували заяву про звернення до світових лідерів щодо визнання режиму самопроголошеного диктатора Лукашенка таким, що становить загрозу міжнародній безпеці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я