З початку тимчасової окупації півострова Росією Білорусь демонструвала далеко не дружнє ставлення до України.

Самопроголошений білоруський диктатор придумав, як помститися Україні за закриття неба. Він пригрозив пустити з Білорусі літаки в окупований Росією Крим, що є кримінальним правопорушенням.

Таку заяву він зробив під час наради в Мінську 1 червня. Відео заяви Аляксандра Лукашенка опублікував Telegram-канал “Пул першого“.

“Україна закрила для нас небо… У нас є свій санаторій в Криму, куди люди завжди їздили, літали і так далі. Щоб не загострювати відносини, ми через Україну – хто поїздом, хто автомобілем, хто літаком. Зараз – закрили небо. І я Путіну сказав: “Я прошу тебе, ти подумай, як нам потрапити до Криму” – заявив Лукашенка.

За його словами, Білорусь і Росія напрацьовують питання про відкриття авіарейсів до Криму. Відповідне доручення вже дано компетентним відомствам.

“Я думаю, тут не буде проблем. Закрили небо – ну що ж, є і більш відкриті держави, через які ми завжди можемо потрапити в Крим”, – сказав самопроголошений диктатор.

Як відомо, здійснення перельотів іноземними авіакомпаніями в Крим розглядається Україною як кримінальне правопорушення, бо ще в березні 2014 року над окупованим півостровом закрили повітряний простір.

Місхорський санаторій “Білорусія”, про який згадав Лукашенка, належить не якійсь приватній структурі, а саме адміністрації президента Білорусі.

У 2015 році він був нею “перереєстрований згідно російського законодавства”. Санаторієм досі активно користується напряму президентська адміністрація Лукашенки, зокрема активно продаючи усім бажаючим недешеві “путьовки”. І хоча білоруси не проводили там власних “офіційних заходів”, вони неодноразово з 2015 року надавали санаторій для проведення “форумів” окупаційній “адміністрації”. Також не безоплатно.Також саме Білорусь з 2015 року є основною третьою країною, крім РФ, яка споживає кримські товари та торгує з полуостровом. Все це є “таємницею Полішинеля” для української влади. Банкова традиційно мовчала, не кажучі й про Михайлівську. Усі документи про це зникали в папочках. Але думаю наразі вже не вийде мовчати про діяння посадовців адміністрації Лукашенки з організації порушення режиму окупованої території, зокрема у вимірі кримінального законодавства України”, – нагадав експредставник президента України в АР КРим Борис Бабін на своїй сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, що після проведених 9 серпня 2020 року з численними порушеннями виборів Аляксандр Лукашенка на таємній інавгурації самовільно оголосив себе президентом Білорусі і жорстоко придушив протестні акції у своїй країні. Результати цих виборів не визнали в багатьох країнах, включаючи Україну.

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували заяву про звернення до світових лідерів щодо визнання режиму самопроголошеного диктатора Лукашенка таким, що становить загрозу міжнародній безпеці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here