Натомість на небажання іншого посадовця говорити державною мовою у місті закрили очі.

“Зробити висновки” з поведінки нещодавно призначеного керуючого справами виконкому Новокаховської міськради Віталія Кубатка закликав депутат міськради від партії “За майбутнє” Андрій Рашевський. Він заявив, що його колег обурили вітання чиновника в соцмережах з 23 лютого. “А чего стесняться? Мужики, всех с праздником!!!” – написав Кубатко.

Ця людина свого часу паплюжила український прапор і мала стосунки з СБУ. Він колаборант і не приховує своїх колаборантських поглядів. Але нас переконали, що після призначення на посаду керуючого справами Кубатко буде обтяжений посадовими обов’язками і “притухне”. Та так і не “притух”. А тепер ще й закликає всупереч законодавству “справжніх мужиків” на все “забити” і святкувати. При тому, що він не служив ані в радянській, ані в російській арміях, – заявив Андрій Рашевський під час пленарного засідання сесії міськради 4 березня.

Обраний від “Опозиційної платформи — За життя” секретар міськради Дмитро Васильєв запропонував Кубатку дати пояснення, але той відмовився. Водночас сам Васильєв під час сесії розмовляв російською і у відповідь на зауваження деяких депутатів, відмовився переходити на державну мову.

На какой говорю, на такой и говорю. Регламент горсовета позволяет мне говорить на русском языке, – різко заперечив секретар міськради.

Цікаво, що ті самі депутати, яких обурила поведінка Віталія Кубатка, почали виправдовувати Васильєва.

Дмитро — справжній патріот України. Дайте трохи часу, буде розмовляти українською! – переконані вони.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, українська є обов’язковою для органів державної влади, місцевого самоврядування та публічних сфер.

Що ж стосується 23 лютого, то в цей день відзначають День армії у Росії та деяких інших країнах колишнього СРСР. В Україні ж День захисника вже не перший рік відзначається 14 жовтня.

– У багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна ніколи більше не буде святкувати це свято з військово-історичного календаря сусідньої країни. Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужої, – так пояснював президент України Петро Порошенко, виступаючи на День Незалежності в 2014 році.

Віталій Кубатко був депутатом Новокаховської міськради минулого скликання від “Опоблоку”. Керуючим справами виконкому його призначили 17 листопада 2020 року.НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here