На думку сільського голови, це заважає виконувати бюджет сільради.

Державна прикордонна служба України повернула контрольний пост, встановлений у Стрілковому ще при спробі окупації частини Генічеського району російськими військами в березні 2014 року.

Як розповідав екс-заступник постійного представника Президента України в Криму Ізет Гданов, цей блокпост прикордонники прибрали в травні цього року. «Відтоді поліція Автономної республіки Крим несе там службу з необхідними технічними засобами, а прикордонники продовжують нести відповідальну службу на лінії розмежування з окупованим півостровом», – пояснював він.

Нещодавно контрольний пост повернули, встановивши його поруч із тим місцем, де він був раніше. Своє незадоволення цим уже висловив Стрілківський сільський голова Олександр Пономарьов. За його словами, знову 7,5 км території села опинились у «сірій зоні», що заважає виконувати бюджет громади.

Цей блокпост знову з’явився в межах села, на відстані 7,5 км від його південної межі. Він обмежує пересування людей в населеному пункті, адже, щоб проїхати через цей пост, потрібно брати купу дозволів. А там розташовані земельні паї, дачі та житлові забудови. Орендарі теж бачать, що земля в тій частині є непривабливою і не хочуть туди йти. Чому було вирішено відновити блокпост, я не знаю. З цього приводу я написав до Херсонської облдержадміністрації. Наскільки я знаю, вони чекають відповіді від прикордонників, – пояснив Олександр Пономарьов.

У свою чергу прикордонники розповіли нам, що скарги на роботу контрольного посту в Стрілковому надходять лише від одного сільського голови. За їх словами, ті 7,5 км території села, що межують з окупованим Кримом є доволі специфічним місцем. Саме там розташована газорозподільча станція на газопроводі «Стрілкове – Джанкой – Сімферополь» та газове родовище, на шельфі Азовського моря.

Контрольний пост Держприкордонслужби в тому місці необхідний для виконання поставлених завдань та забезпечення безпеки спільно зі Збройними силами України. Якщо безпека мине, а Крим повернеться Україні, тоді пост приберемо. Не раніше, – прокоментував начальник сектора з питань взаємодії зі ЗМІ Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України Максим Сорока.

Заяви сільського голови про обмеження переміщенню людей та розвитку території заперечив й Ізет Гданов.

– Прикордонники не тільки не перешкоджали цьому, а й забезпечували охорону ділянки, – запевнив він.

Про відсутність проблем через наявність блокпосту заявили й представники «Чорноморнафтогазу» на прес-конференції в Генічеську 12 листопада. Підтримав прикордонників і голова Генічеської райдержадміністрації Андрій Онищенко. За його словами, РДА готова втрутитись, якщо у місцевих жителів виникнуть проблеми з доступом до своїх земельних ділянок.

– Проте нехай поруч зі стратегічним об’єктом, який забезпечує газом Генічеський район, працюватиме дозвільна система, ніж диверсійні групи з боку окупованого Криму, – заявив Андрій Онищенко.

Нагадаємо, що вказаний блокпост був встановлений під час окупації Криму після того як 15 березня 2014 року в Стрілковому висадився десант російських військових, які спробували окупувати частину села, де розташована газорозподільча станція. Тоді ж Стрілківська сільрада виступила з резонансною ініціативою пересунути український блокпост поближче до села, але після втручання СБУ скасувала своє рішення.

Після того як російські окупанти наприкінці 2014 року остаточно покинули територію Генічеського району, українські військовослужбовці відновили контроль над ділянкою території до бази відпочинку «Валок» на межі з Кримом, де розмістили ще один прикордонний пост.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я