Підприємець з Каховки Олексій Супрунов відкрито заявляє про свою ненависть до України і мріє, щоб Херсонська область повторила долю Крима, Донецька і Луганська.

Свино-татари”, українські військові – “опарыши”, борці з корумпованими чиновниками — “гниды”. Такі слова щедро використовує в своєму лексиконі житель Каховки, підприємець і любитель історичних реконструкцій Олексій Супрунов.

У Каховці він людина доволі відома. Тут він веде бізнес, сплачуючи податки, з яких, зокрема, фінансуються Збройні сили України. Напевно, чимало місцевих жителів, громадян України — таких як і він сам, є його клієнтами.

Про нього навіть пишуть місцеві газети:

Його ініціативи жваво обговорюються у каховських групах у Фейсбуці. Зокрема, багатьом каховчанам подобається бажання Олексія Супрунова підтримувати радянський танк у міському парку Слави у пристойному вигляді. Оскільки у місцевої влади не доходять руки до реставрації пам’ятників і таких пам’яток як старий танк виробництва російського Нижньотагільського заводу Т-34, він разом із родичами і однодумцями вирішив взятися за діло. Деякі місцеві жителі сприйняли це як прояв надзвичайного патріотизму і любові до історії та свого міста.

Щоправда, коли кілька чоловік звернули увагу на те, що жоден із пам’ятників у Каховці, присвячених Другій світовій війні не містить достовірних дат цієї війни вищевказаних “патріотів” ніби підмінили. На жаль, у Каховці не знайшлося нікого, хто б взяв на себе сміливість відновити історичну справедливість і віддати належну шану тим, хто боровся з німецьким націонал-соціалізмом і загинув від рук окупантів у 1939-1941 роках, в перші роки Другої світової.

Натомість у відповідь на зауваження каховчанина Олександра Зікранця, відомого у місті волонтера, засновника байк-фестивалю “Тачанка”, який кілька років поспіль захищає кордон України на межі з тимчасово окупованими територіями Донецької області одна з активних учасниць відновлення танка в парку Слави донька Олексія Супрунова Анастасія Штефан відповіла відверто антиукраїнською тирадою.

Здивуватися висловам цієї жінки міг хіба що той, хто не знайомий з самим Олексієм Супруновим. У перші місяці військової агресії Російської Федерації проти України цей чоловік був активним учасником мітингів, спрямованих проти української влади. Він виступав, зокрема, проти утисків Православної церкви Московського патріархату, утисків проти російської мови і за зближення з Російською Федерацією. Деякі з учасників тих каховських мітингів згодом перейшли на бік Російської Федерації і почали воювати проти українців на боці терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР” – приміром, доволі відомий у Каховці в 2011-2014 роках активіст Данило Корецький.

На початку 2014 року по всій Україні прокотилася хвиля проросійських мітингів, з вимогами провести федералізацію України. Мало це місце і в Каховці, тож я хотів зустрітися з Олексієм Супруновим як одним із основних учасників цього мітингу. Мені було цікаво, чому він, уродженець іншого міста, мріє про захоплення моєї рідної Каховки окупантами, – згадує каховчанин Станислав Зеленчук. – Під час нашої зустрічі я прямо його запитав: “Ти розумієш, що в разі окупації ми опинимося по різні боки барикад і при цьому у кожного з нас у руках буде зброя?” Він відповів: “Так”.

Я розумію, що багатьом у Каховці Олексій Супрунов здається таким собі позитивним чоловіком, який розфарбовує старенькі пам’ятники. Це справді може захоплювати. Однак варто поставити собі запитання: а чому він займається саме цими пам’ятниками? Чому б не ініціювати роботи з благоустрою або відновленню інших? Чому б не висадити, приміром, якісь дерева або кущі біля пам’ятного знаку жертвам голодомору? Або чому б, дійсно, не відновити історичну пам’ять, вказавши на пам’ятниках, присвяченим загиблим у роки Другої світової війни достовірні дати “1939 -1945”? Як на мене, людина, яка у 2014 році мріяла про те, щоб у Херсонській області владу захопила “ДНР” або якась інша “ХНР” поставив перед собою зовсім іншу мету: залучати на свій бік прихильників, завдяки “шефству” над тим же танком. І хто його знає, що за цим може ховатися насправді.

Олексій Супрунов ліворуч

Від своїх поглядів Олексій Супрунов не відмовився досі. В цьому можна переконатися, перечитавши його сторінку Вконтакте і його коментарі в інших соцмережах.

так виглядає сторінка Олексія Супрунова Вконтакте
Олексій Супрунов із задоволенням відзначає свята країни-окупанта

Олексій Супрунов захоплюється пропагандистськими фільмами, знятими в Росії і які не мають жодного відношення до історичних фактів як у випадку з “28 панфіловцями”.
Олексій Супрунов щедро використовує в своїх дописах і антиукраїнську риторику, запозичену з російських пропагандистських ресурсів

Олексій Супрунов висловив співчуття українському колабораціоністу, члену терористичного угрупування «ЛНР» Олексію Мозговому, який, за найпоширенішою версією був вбитий членами сумнівно відомої російської приватної військової компанії Вагнер

судячи з цих старих дописів Олексій Супрунов мріяв, щоб Каховка повторила долю Криму, Донецька і Луганська
Відкрито висловлював Олексій Супрунов свою підтримку окупантам й під час військової агресії Російської Федерації в Автономній республіці Крим

Гнидоиды“, “Выпердыш“, – пише про українську владу і в пості про “пам’ять” Олексій Супрунов. Подібною лексикою щедро користуються і прихильники його родини. В уже згадуваних каховських групах у Фейсбуці нещодавно розгорнулося жваве обговорення щодо доньки Супрунова Анастасії і її відверто антиукраїнських та дуже далеких від патріотизму згадок.

На сторінці доньки Олексія Супрунова можна зустріти привітання з Днем Військово-Морського флоту країни-окупанта, а також фотографії, зроблені на військових заходах окупаційної влади у вже анексованому Росією Криму

Одна з каховчанок Олена Похорукова, навіть не спробувавши розібратися в суті питання, почала захищати вищевказаних осіб і відверто хамити абсолютно не відомим їй людям.

Навряд чи антиукраїнські вислови Олексія Супрунова матимуть для нього якісь правові наслідки. Україна — не Росія. Це в якій-небудь Москві або Сиктивкарі важко собі уявити ситуацію, щоб хтось публічно виступав би з закликами знищити російську владу і віддати російські регіони з тельбухами, приміром, сусідньому Китаю. Адже у нас не те що “звичайні” люди, а й політики можуть публічно виступати з антиукраїнською позицією, принижуючись перед окупантами. Один із найяскравіших тому прикладів —  спілкування 29 жовтня  лідера українського Опозиційного блоку Юрія Бойка з вбивцями і шахраями в ефірі російського телебачення.

фото зі сторінки Олексія Супрунова Вконтакте

Проте свої висновки з цієї історії можуть зробити самі люди — не користуючись послугами прихильників окупантів і тих, хто ненавидить Україну і не поважає її історію. Тим більше, що у останніх завжди є вибір — їм ніщо не заважає перебратися в Росію і раз і назавжди перестати заробляти собі на життя на ненависних їм “укрофашистах”. Напевно десь в “исконно русских городах” типу Улан-Уде або Йошкар-Оли можна спокійно розвивати власний бізнес, не годуючи “ненависну” українську армію. І жити собі у щасливому світі, де відсутні  “криваві фашисти”, всі спілкуються виключно зрозумілою тобі мовою і здувають пил зі старих радянських танків, що стоять у точно таких же парках Слави.

5 КОМЕНТАРІ

  1. У Лёшки просто отсутствует понятие причинно-следственных связей. Там он говорил про две ГНС, но напрочь не представляет себе, что в случае чего будет бойня. И будут погибать люди. И не факт, что если бы в Каховку заходили бы оккупационные войска, то какой нибудь бурят стрельнул бы бетонобойным по его панельной многоэтажке, и нашли бы Лёшку потом придавленного плитой на диване обосранным. Лёшке не в домЁк, что при сбыТче его мечт, внучка его могут послать освобождать бедный народ Прибалтики или Польши, и ему ужасно повезет (внучку), что он возвратиться живым…. но без ножек, или не повезет, и тогда у родни Лёшки будут елозить во рту ватками, что бы определить это кусок его внучка, или внучка другого долбоЁба (прости Господи).

  2. Олегу просто сильно спокойно живется, в маленьком, тихом городке. Не прошла одна провокация, нашел другую, надо чтоб жители города маленького городка ругались между собой, искали способ и причины набить друг/другу морды. Чтоб веселее было. Так он решил натравить жителей города на дочь Алексея – не прошел фокус, обосрали Олежку, он решил поискать компромат на членов ее семьи… И он все никак не успокоится, а продолжает провоцировать людей в разных группах ФБ и у себя на страничке… Ну вот хочется ему “веселья и праздника” в городе….

  3. Только недалекие могут писать такое о детях! Или автор, наложат или его соратники…. просмотрев все … кошмар…единственная мысль в голове- сколько платят авторам?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я