Рішення про її затоплення вже прийняте.
Ліквідація шахти “Юний Комунар” (або як іноді говорять, “Юнком”) стала головною темою сходу жителів Юнокомунарівська (нинішня назва — Бунге) ще 24 червня минулого року. На ній присутні виступили проти намірів окупаційної російської влади знищити “Юнком”.
За відеорепортаж про затоплення шахт в Єнакіївському і Горлівському районах Донецької області навіть було звільнено місцеву репортерку.
Хоча наявність таких намірів підтвердила так звана голова окупаційної адміністрації Юнокомунарівська (Бунге) Іріна Рєутова.
Тема шахти “Юнком” обговорювалася нещодавно у Міністерстві енергетики Російської Федерації. Саме в його московських стінах 4 грудня 2017 року відбулася нарада з розгляду питань із забезпечення процесу ліквідації шахти «Юний Комунар» під головуванням заступника міністра економічного розвиту РФ Сєргєя Назарова, який також є головою російської міжвідомчої комісії з надання “гуманітарної підтримки” постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України. У заході також взяли участь заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновскій, перший заступник генерального директора державної корпорації «Росатом» Алєксандр Локшін та представники міністерства енергетики та інших зацікавлених підприємств і організацій Росії. Про це нещодавно повідомили працівникам шахти її керівники.
У 1979 році у південному крилі шахти «Юний Комунар» на глибині 903 м було здійснено ядерний вибух (експеримент під умовною назвою «Кліваж») з метою зниження напруги в гірничому масиві для підвищення безпеки вугільних пластів, який проводився інститутом «ВНДІПІпромтехнології» (м. Москва). Вибух був потужністю 0,2-0,3 Кт тротилового еквиваленту. Метою вибуху було зниження напруги в гірничому масиві, що мало підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів.
За неофіційною версією, вибух у шахті міг бути серійним ядерним вибухом, виробленим у військових цілях. У той час в світі діяв мораторій на такі вибухи, тож “мирна” версія юнкомовского інциденту швидше за все була лише ширмою для прикриття. На користь цієї версії говорить і той факт, що вся документація, пов’язана з експериментом була свого часу вивезена в Москву і досі є секретною. Через це нині немає чіткої відповіді на питання, що зараз відбувається в надрах шахти, і як надалі виявляться наслідки вибуху.

У ході наради в Москві було заслухано доповіді з прогнозу можливої міграції радіонуклідів із обʼєкта «Кліваж» до шахти «Юний Комунар» у випадку її ліквідації і затоплення (прогноз проводила ФДБУ «Гідроспецгеологія» (м. Москва) та оцінки їх радіоекологічного стану (експертна оцінка виконана АТ «Русбурмаш» (м. Москва) і АТ «ВНІПІпромтехнології» (м. Москва), за результатами яких констатовано, що радіаційна обстановка на шахті наразі відповідає природньому радіаційному фону, а припинення водовідведення (затоплення шахти) не призведе до витоку радіонуклідів на поверхню та у ґрунтові води.
Як наслідок, присутніми прийнято рішення про початок ліквідації та затоплення шахти «Юний Комунар», для чого з 1 січня 2018 року на ній припиняється підземне водовідведення. Також буде припинено підземне водовідведення й на шахті «Червоний Жовтень», робота якого до цього часу зменшувала навантаження на водовідвідний комплекс шахти «Юний Комунар».
З метою забезпечення безумовної безпеки залишкової активності у центральній зоні вибуху та виключення делокалізації радіонуклідів із його розплаву, передбачено розробити та реалізувати протягом першого півріччя 2018 року проект ізоляції зони вибуху шляхом закачування бентонітно-цементного розчину через пробурену з поверхні свердловину.
Висновки із зазначеного прогнозу та оцінки щодо безпечності ліквідації шахти «Юний Комунар» планується висвітлити через Центр гуманітарного діалогу (Женева, Швейцарія).